Kargolama : 16:00 'dan önce verilen tüm siparişleriniz aynı gün kargoya verilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

Vaporesso Luxe PM40 inceleme

message
Yeni yorumlar
star
Değerlendirme 0

Vaporesso Luxe PM40'tan Ne Beklemeli?

Adından da anlaşılacağı gibi Vaporesso Luxe PM40, maksimum 40w güç çıkışına sahip bir pod moddur .

Bununla birlikte, boyut, stil ve özellikler açısından bir mod sisteminden daha çok bir pod sistemine benzemesi açısından, son zamanlarda piyasaya sürülen diğer pod modlarından farklıdır.

Vaporesso Luxe Pm40 alt

Popüler GTX bobinlerini alır ve GTX 0.8ohm Mesh Coil ve GTX 0.8ohm Mesh Coil ile birlikte gelir.

Kayar tarzda ayarlanabilir hava akışına, 0,69 ″ OLED ekrana, tek ateşleme düğmesi ile kontrol edilen ayarlanabilir watt değerine sahiptir.

Dahili pil, beklediğimden biraz daha küçük olan 1800mAh'dir, ancak 2A şarj derecesine sahip bir USB-C şarj bağlantı noktasına sahiptir, bu da tam olarak şarj olması bir saatten daha kısa sürmesi gerektiği anlamına gelir.

Vaporesso, pod ve bobine de büyük bir ilgi göstererek , sızdırmaz tasarımı iyileştirmek için bir " e-Sıvı kendi kendine sirkülasyon sistemi " ve " Üçlü Silikon Bobin Yapısı " verdi.

Vaporesso'nun Luxe PM40 için "Mini Got Mightier " sloganını çok beğeniyorum, ayrıca basitliği ile lezzetli ve dayanıklı olduğunu iddia ediyorlar.

Luxe PM40 Video İnceleme

Kutunun İçinde

1 x LUXE PM40 Batarya

2 x LUXE PM40 Bölmeler (4ml)

1 x GTX 0.6Ω Hasır BOBİN

1 x GTX 0.8Ω Hasır BOBİN

1 x Type-C USB Kablosu

1 x Kullanım Kılavuzu

1 X Garanti Kartı

Mevcut 3 paket stili vardır (Standart, ABD ve TPD ) TPD kitlerinin 4 ml yerine 2 x 2 ml kapsülleri olması dışında hepsi aynıdır.

Özellikler ve Özellikler

Boyut: 96.4x30x21mm

Çıkış: 5-40W

Pil: 1800mAh (dahili)

Ekran: 0,69 inç OLED ekran

E-likit kapasitesi: 4ml (standart) / 2ml (TPD)

C Tipi USB şarj - 2A

Bobinler: GTX bobin aralığı

Axon Yonga Seti

Ayarlanabilir hava akışı

Dörtlü Koruma Geliştirilmiş Sızdırmaz sistem

Üst dolgu

İtme / çekme bobini değişimi

Tasarım ve Yapı Kalitesi

Vaporesso Luxe PM40, Siyah, Gümüş, Karbon Fiber, Lav ve Yeşim olmak üzere 4 farklı renkte geliyor ve gördüğünüz gibi Jade kitini aldım.

Vaporesso Luxe PM40 Modu

Spesifikasyonlarda hangi malzemelerin kullanıldığını belirtmediğimi fark etmişsinizdir, bu bir hata değildi, bunu dışarıda bıraktım çünkü Vaporesso aslında bu bilgiyi hiçbir yere koymadı (çevrimiçi veya kılavuzda).

Ancak cihazın yanları / çerçevesi metal, sanırım Çinko Alaşımı, ama emin olamıyorum.

Vaporesso Luxe Pm40 ön

Cihazın aynı ve boyutu bana Smok Nord 2'yi hatırlatıyor . Görünmesi ve hissetmesi için bir kapsül sistemi hayal ettiğim gibi, ele güzelce uyan iyi bir boyut ve şekil.

Cihazın tamamı pürüzsüz ve iyi yapılmış, bununla ilgili hiçbir şey yok, rastlanan ve ucuz, aceleye getirilmiş veya kötü yapılmış.

Vaporesso Luxe PM40 Ekranı

Ekran paneli (35x10 mm) ekranın kendisinden (18x5 mm) çok daha büyüktür. Bununla birlikte, ekranın geniş bir boyutta olduğunu düşünüyorum, basit ve görmesi ve okuması kolay.

Vaporesso Luxe Pm40 Ekranı

Solda bobin direnci ve sayacı / zamanlayıcı, ortada güç ayarı ve kilitli olup olmadığını gösteren asma kilit simgesi var.

Sonra sağ tarafta hem yüzde hem de durum çubuğu olarak gösterilen pil durumu bulunur.

Vaporesso Luxe PM40 Ayarlanabilir Hava Akışı

Hava akımı kontrolünden hoş bir şekilde şaşırdım, Vaporesso'nun bir çeşit korkunç iç mekanizma yapmasını bekliyordum ama hayır, arkasında kayan bir tutacağı var.

Hava akımı yuvaları cihazın yan tarafında, bir yanda bir yuva diğerinde 2 yuva bulunmaktadır. Kolu kaydırdığınızda, hava akışı deliklerinden bir kapak çekerek onları keser.

Vaporesso Luxe Pm40 hava akımı

Oldukça ilginç ve şaşırtıcı derecede mekanik bir yaklaşım.

Kulp, bir süre oynadıktan sonra bile hareket etmek için çok sert ve ayrıca hava akışı kontrollü tamamen kapalıyken bile cihazın hala süper kısıtlayıcı bir çekiş sunmadığını, aslında hala sıkı bir Direct To'ya izin verdiğini gördüm. Akciğer çekimi.

Vaporesso Luxe PM40 Düğmesi

Vaporesso Luxe PM40'ta sadece 1 düğme, tBu düğmeye 3 kez basılarak güç seçim düğmesi olarak ikiye katlanan ateş düğmesi vardır.

Kenarları parlak ve pürüzsüz, ön yüzünde saten / mat bir dokuya sahip, düğme güzelce yerleştirilmiş, güvende hissediyor ve takırdamıyor, ayrıca basması kolay ve hoş.

Vaporesso Luxe Pm40 düğmesi

Oval şekli 6.5x10mm ölçülerinde ve cihaza oldukça iyi uyduğunu düşünüyorum.

Vaporesso Luxe PM40 Pod Bağlantısı

Mıknatıs kullanılmadan, Vaporesso Luxe PM40, bölme portunun içindeki karşılık gelen girintileri kullanarak cihazı tutmak için bölmenin önünde ve arkasında bir çentik kullanır.

Vaporesso Luxe Pm40 pod bağlantısı

Bölmeyi çıkarmak ve uygulamak kolay, ancak oldukça güvenli bir şekilde tutuyor, onu kullanırken benim pod bağlantımla ilgili bir sorun yaşamadım.

Vaporesso Dönüştürülebilir PM40 Pod

Vaporesso PM40 bölmesinin kendisi oldukça ilginç bir şey.

Podun dibinden başlayarak, her iki tarafında 2 küçük delik bulunan sıvısız bir hazne vardır, bu alanda bobin üzerinde gelen 2 o-ring vardır.

Vaporesso Dönüştürülebilir pod Pm40

Altta, ortada bobinler takıp çıkarırsınız ancak dolgu deliği bilgisi yoktur.

Bölmenin her iki tarafında kavrama için 2 çıkıntı vardır.

Siyah ağız parçasını bölmenin temiz kısmından çıkarırsak, şimdi onu doldururken havanın bölmeden çıkmasına izin vermek için baca deliğini, bir doldurma deliğini ve bir hava deliğini görebiliriz.

Doldurma deliğinin içinde, meyve suyu şişenizin ağzını itmeniz gereken bir conta var, bu tür doldurma tasarımını her zaman seviyorum.

Conta, sıvının doldurma deliğinden geri gelmesini engeller, ancak ağız parçasının içinde, üzerinde 2 daireye sahip bir lastik yatak vardır, bu yatak, sızdırmalarını önlemek için doldurma deliğini ve hava deliğini sıkıca bastırır.

Bir cihazı gözden geçirirken talimatları okumadan önce her zaman birkaç gün kullanırım. Bir cihazı kullanmanın ne kadar basit ve kolay olduğunu iyi anlamanın tek yolunun bu olduğunu düşünüyorum.

Bunu yaparak ağız parçasını kapsülden çıkarmaya çalışırken çok fazla sorun yaşadım ...

Ancak talimatları okuduktan sonra, kaldırmamanız gerekiyor, itmeniz gerekiyor… ve bu şekilde çok daha kolay.

Vaporesso Luxe PM40 Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu

GTX Bobininin Değiştirilmesi

Bölmeyi cihazdan çıkarın

Bölmeyi baş aşağı tutarak, bobini bölmenin tabanındaki deliğe yerleştirin

Bobinin üst kısmının ilgili deliğe kaymasını sağlamak için bobini sıkıca bastırın

E-Sıvı ile doldurun

Sıvı kaybını azaltmak için, bobini bölme mümkün olduğunca boşken değiştirmek en iyisidir.

Luxe PM40 Kartuşu Doldurmak

Bölmeyi cihazdan çıkarın (İsteğe bağlı ancak önerilir)

Bölmeyi yanlardan sıkıca tutarak siyah ağız parçasını öne veya arkaya doğru itin.

Doldurma deliğini bulun, içinde siyah bir conta bulunan bir taraftadır.

Eliquid şişe ağzını takın ve bölmeyi doldurun

Damla ucunu doğru şekilde tekrar uygulayın

Sıvının serpantinin içine girmesine izin vermek için 5 dakika bekleyin.

Operasyonlar

Güç Açma / Kapama = 2 saniye içinde 5 kez Yangın düğmesine basın

Kilit açma = Hızlı bir şekilde 3 kez Ateş Düğmesine basın.

Kilitle = Cihaz, 5 saniye kullanılmadığında otomatik olarak kilitlenir

Watt Değeri Ayarla = Cihazın kilidini açın, ekran yanıp sönmeye başlayacak, watt olarak yukarı hareket etmek için ateş düğmesine basın (hızlı hareket etmek için basılı tutun), 40w'den 5w'ye kadar watt çemberleri

Vaping Başlat = Kilitli durumdayken, ateş düğmesine basın

Bobini değiştirdiğinizde, watt ayarı otomatik olarak değişir.

Kişisel olarak kilitle ve kilitle sözcüklerinin yanlış olduğunu düşünüyorum, işlev aslında hiçbir şeyi kilitlemiyor / kilidi açmıyor, yalnızca ayarlanabilir watt ayarını etkinleştiriyor.

Vaporesso Luxe PM40 Nasıl Çalışır?

GTX 0.6Ω Hasır Bobin

Vaporesso Luxe Pm40 gtx 0.6ohm bobin

Bu coil 20-30W tavsiye edilen watt değerine sahip ve 50VG / 50PG'de karıştırılmış şeftali ve çarkıfelek meyvesi nic-salt olan Got Salt Peachy Promise ile kullanıyorum .

Eski güzel Harley geleneğinde önerilen watt değerinin altında başladım.

10W'de hemen hemen hiçbir şey olmuyor… ama 15w'de buhar üretimi başlıyor, minimum seviyede ama şaşırtıcı miktarda buhar taşıyor, zayıf olmasına rağmen lezzet profilini şimdiden tadabilirsiniz.

20W, bu coil için önerilen en düşük seviyedir ve oldukça hoş bir vape, tadı süper güçlü değil ama güzelce tadabilmeniz için yeterince belirgindir. Ağzın arkasını hizalıyor ve sevdiğim tatlı şeftali tadı ile güzelce, hava akışı kapalı ve yarı açık.

Ancak hava akışını tamamen açarsak, aroma üretimi 20W için muazzamdır, ağzın arkasını güzelce sarılırsa, 20W'da buhar üretimi çok farklıdır.

Önerilen watt değerinin yarısına kadar olan 25w, buhar üretimini biraz artırır, ancak lezzet üzerinde garip bir etkisi vardır. Mutlaka daha iyi bir tada sahip gibi görünmüyor, ancak şimdi optimum hava akışının tamamen açık olması yerine, hava akışının yarısında daha iyi bir lezzet elde ediyor gibi görünüyor. Ayrıca hava akışı hala yarıya ayarlıyken, Direct To Lung aromalı bir üretim elde etmeye başlarız .

30W üstte ve bence masanın döndüğü yer burası.

Hava akışı tamamen açıkken iyi bir lezzet elde edebilirsiniz, ancak 30W'da ateş ediyorsanız DTL için çok daha iyidir.

DTL'yi 30W'da hava akımı tamamen açıkken kullanırken kitten küçük ama şaşırtıcı derecede büyük bir bulut elde edebilirsiniz ve aynı zamanda harika bir tada sahiptir, ağzı lezzetle doldurmasa da yine de etkileyici olduğunu düşünüyorum. bu kadar küçük bir cihaz için sadece 30W.

Üstünde ve ötesinde… 35W ve 40W'a gittim ama çok fazla kazanmadım, bu yüzden pil gücümü boşa harcamamak için geri çevirdim .

GTX 0.8Ω Hasır Bobin

gtx 0.8ohm bobin

Bu coil 12-20W tavsiye edilen watt değerine sahip ve yine 50VG / 50PG'de karıştırılmış şeftali ve çarkıfelek meyvesi Nic-salt olan Got Salt Peachy Promise ile kullanıyorum.

Aşağıya doğru 6W, çok az miktarda buhar verir, ancak neredeyse hiç yoktur ve tadı yoktur.

Önerilen minimuma kadar, 12w ince ama güzel bir lezzet üretimi sağlar, hava akışı tadı çok fazla etkilemez ancak daha az hava akışı ile biraz daha iyi ve sigara benzeri buhar miktarı daha az hava akışı ile çok daha kalın olur.

Dümdüz 20w'ye kadar ve burada bu bobin gelişiyor, özellikle 20W MTL vape için lezzet noktasında ve buhar üretimi bir sigaradan çıkan duman miktarına benzetilebilir.

Hava akışı tamamen açık olan 20W'lık bu bobin, DTL'yi de güzel bir şekilde kullanabilirim, ancak lezzet açısından çok güçlü değil.

Yine, gücü önerilen watt değerinin üzerine çıkarmak gerçekten hiçbir şeyi iyileştirmedi.

Vaporesso Luxe PM40 Coil Özeti

Aslında her iki bobini de kullanmayı çok beğendim ve bir başlangıç ​​kiti için harika bir ikili olduklarını düşünüyorum.

Basit bir MTL vaping deneyimini seven 0.8ohm coil, 0.6ohm coil hem MTL hem de düşük watt DTL'den hoşlananlar için harika.

Her ikisi de yaklaşık olarak makul bir buhar oluşturabilir, ancak 20w'deki 0.6ohm bobin aynı anda çok fazla lezzet ve çok az buhar sağlayabilir.

Her iki bobini de bir gün boyunca yüksek VG'li (70VG / 30PG) kullandım ve ikisi de çok iyi idare ettiler, ancak bobinlerin boyutu ve cihazın doğası nedeniyle, uzatmak için 50 / 50'ye yapışmayı öneririm. bobinlerin ömrü.

Her bir bobinden bir hafta aldım (çoğu zaman 50/50 kullanarak) ve hala güçlüler.

Vaporesso Luxe PM40 Hava Akışı

Ayarlanabilir hava akışı tamamen o kadar da iyi değildir, çünkü bölme bağlantı noktasına yapışmaz, yani hava akışı tamamen kapalıyken bile oldukça gevşek bir çekime izin verir.

Bununla birlikte, bir etkisi var ve tasarımı çok beğeniyorum, ancak tutamağın biraz daha gevşek olmasıyla da yapabilirdi.

Vaporesso Luxe PM40 Pil Ömrü ve Şarj

1800mAh batarya, bu ikili 21700 batarya çağında kulağa pek hoş gelmese de, aslında bu büyüklükteki cihaz için oldukça iyi bir batarya, bu yüzden cihazın ne kadar süre ateşleyebileceğine bakalım.

12W, 0.8ohm bobin için en düşük ayardır ve kabaca 1000 x 2 saniyelik nefes alırsınız, bu da 33 saat boyunca her dakikada bir nefes almaya eşittir.

20w genel ortadır ve kabaca 600 x 2 saniyelik nefes alırsınız, bu da 20 saat boyunca her dakikada bir nefes almaya eşittir.

30w, 0.6ohm bobin için en yüksek ayardır ve kabaca 400 x 2 saniye nefes alırsınız, 13 saat boyunca her dakikada bir nefes alırsınız.

Gördüğünüz gibi pil “ tüm gün vape ” için yeterince iyi, ancak bunu daha da iyi hale getirmek için Vaporesso Luxe PM40, pili bir saatten kısa bir sürede tam olarak dolduran 2A şarj derecesine sahip.

Ayrıca USB-C bağlantı noktasının ne kadar alçak olduğu, daha aşağıya inemediği konusunda da endişeleniyor, bu da bence masadaki küçük su birikintilerinden zarar görmeye karşı onu biraz daha savunmasız kılıyor.

Vaporesso Luxe PM40 Sızdırıyor mu?

Sızdırmaz.

Pod sistemlerinde, pod portunda her zaman biraz yoğunlaşma olur, ancak bu bile Vaporesso Luxe PM40 ile minimalisttir.

2 haftalık kullanımdan sonra, onu silmedim ve bağlantı noktasında hala hiç sıvı yok, duvarlarda çok az miktarda kalıntı olmasına rağmen, hala o kadar küçük, gerçekten bahsetmeye değmez.

Başka Bir Bakış Açısıyla

Cihazların dayanıklılığı (USB bağlantı noktasının konumu dışında) konusunda herhangi bir endişem yok, tüm cihaz güçlü ve sağlam görünüyor.

Bölmeler yalnızca çıkıntılarla tutulsa da, endişeye neden olacak kadar yeterli boyuttadırlar.

Cihazın kullanılabilirliği ile ilgili olarak, kullanımı kolaydır ve watt değerini değiştirmeye kendinizi kaptırmak istemiyorsanız, taktığınız coile uyacak şekilde watt değerinin değişmesi çok kullanışlıdır.

Şahsen ben 1 düğmeli işlemin hayranı değilim, ancak yalnızca bir düğme kullanırsanız bir alternatif yoktur ve tek düğmenin cihaza 2 veya 3 düğmeden daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Artıları

Güzel lezzet

MTL ve düşük watt DTL kapasitesi

Sızıntı yok yanında

Yenilikçi doldurma sistemi

Kullanımı kolay

Ayarlanabilir watt

Ayarlanabilir Hava Akışı

Hızlı şarj

Eksileri

Sıkı içim çekilemez

Hava Akışı Kontrolü ayarlamak için sıkı

Tek tuşla Çalıştırma

USB-C Bağlantı Noktası Gerçekten Düşük

Son İnceleme Kararı

Her ne kadar bu benim günlük cihazım olmasa da, onu seviyorum ve kesinlikle küçük bir ' dışarı çıkma cihazı ' olarak düşünürdüm.

Açık alanlarda buhar yapmak istiyorsanız, ancak daha dar alanlarda MTL istiyorsanız 0.6ohm coil, her ikisinin de harika bir tada sahip olmasını sağlar.

Kesinlikle MTL türünde bir kişiyseniz, 0.8ohm coil idealdir çünkü harika bir tada sahip standart bir MTL cihazı olabilir, ancak aynı zamanda ayrık ve harika bir tada sahip olabilir.

Pil, ortalama bir vaper'a tüm gün bir buhar sağlama kapasitesinden daha fazladır ve tamamen şarj olması yalnızca 1 saat sürer.

Yorum yaz